12 maja – Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej, „Diamentowy Czepek”

Kategoria Aktualności

W dniu 14.05.2024 r. w Chorzowskim Centrum Kultury odbyła się uroczystość Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej, zorganizowana przez Okręgową Radę Pielęgniarek i Położnych w Katowicach. W trakcie uroczystości wręczano statuetki „Diamentowy Czepek”.

Nagroda „Diamentowy Czepek” przyznawana jest przez Okręgową Izbę Pielęgniarek
i Położnych w Katowicach pielęgniarkom, pielęgniarzom oraz położnym za szczególne zasługi
na rzecz samorządu pielęgniarskiego, upowszechnianie etyki zawodowej, wzorowe wykonywanie obowiązków zawodowych oraz współdziałanie na rzecz integrowania środowiska zawodowego. Diamentowy Czepek to wyjątkowa nagroda, którą można otrzymać tylko raz w życiu zawodowym.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że pielęgniarki SP ZOZ Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie zostały wyróżnione oraz nominowane do nagrody
„Diamentowy Czepek” :

1. Pani Aleksandra Huber – Oddział Kardiologiczny,

2. Pani Małgorzata Guguła – Oddział Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej,

3. Pani Urszula Grucel-Szpak – Oddział Urologii i Onkologii Urologicznej,

4. Pani Katarzyna Kosztyła – Oddział Kliniczny Chirurgii Dziecięcej.

Wyróżnionym Pielęgniarkom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów
w życiu zawodowym oraz osobistym.

Dyrektor SP ZOZ Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie – mgr Gabriela Buczkowska

Z-ca Dyrektora ds. Pielęgniarstwa – mgr Jolanta Sikora-Kałużna

Pełnomocnik ORPiP w Katowicach – mgr Beata Leśniak