Dzień Dawcy Szpiku

Kategoria Aktualności

W dniu 12 października br. z inicjatywy Pracowników, Szpital we współpracy z Fundacją DKMS  zorganizował Dzień Dawcy Szpiku, podczas którego osoby zainteresowane mogły się zarejestrować i zostać potencjalnym dawcą krwiotwórczych komórek macierzystych. Jest to już kolejna inicjatywa podjęta przez Szpital w tym zakresie.

Szpital jako placówka ochrony zdrowia szczególnie nastawiony na leczenie ma świadomość jak ważne jest pozyskiwanie dawców szpiku, który jest znaczącym elementem w terapii nowotworów krwi. Choć  sami nie wykonujemy tego typu terapii, to ściśle współpracujemy z ośrodkami hematologicznymi w zakresie diagnostyki oraz terapii po przeszczepie.

Cieszymy się bardzo, że nasza akcja  spotkała się z odzewem mieszkańców i mamy nadzieję,
że któryś z potencjalnych dawców przyczynni się do uratowania życia bliźniaka genetycznego.

W imieniu Organizatorów serdecznie wszystkim dziękujemy.