Zakup aparatu mammograficznego z cyfrowym detektorem obrazu za ok. 1,2 mln złotych.

Kategoria Wydarzenia

W ubiegły piątek, 24.08.2018 r. odbyło się uroczyste przekazanie do użytkowania zakupionego na potrzeby Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie nowoczesnego aparatu mammograficznego z cyfrowym detektorem obrazu.

W oficjalnej prezentacji udział wzięli m.in. Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert, jego zastępca Monika Bryl, Poseł na Sejm RP Dariusz Starzycki, Wicewojewoda Śląski Piotr Kołodziejczyk oraz przedstawiciele sektora zdrowotnego.

W Jaworznie mieszka ok. 47 tysięcy kobiet. Niezbędne jest tym samym zapewnienie najnowocześniejszego sprzętu do badań piersi, zwłaszcza że – w ramach testów i ocen prowadzonych przez ośrodki referencyjne ds. nadzoru nad leczeniem raka piersi – szpital
w Jaworznie w ostatnim okresie znalazł się na trzecim miejscu w kraju pod względem jakości i dokładności badań.

Doskonale wykształcona kadra lekarzy i techników radiologii oraz funkcjonujący
w szpitalu Zespół Interdyscyplinarny składający się z wysokiej klasy chirurgów, chirurgów onkologicznych, onkologów, pielęgniarek chirurgicznych, onkologicznych, anestezjologicznych i operacyjnych daje możliwość kompleksowego leczenia raka piersi.
Rocznie wykonuje się ponad 3000 badań mammograficznych, wykrywając kilkadziesiąt przypadków nowotworu.

Zakup nowoczesnego mammografu przyczynił się niewątpliwie do poprawy dostępności do świadczeń medycznych na wysokim poziomie oraz ograniczenia dysproporcji w dostępie do potrzebnej infrastruktury. W konsekwencji realizacja przedsięwzięcia wpłynie na trwałe podniesienie jakości życia mieszkańców – powiedział w trakcie uroczystości dr n. med. Józef Kurek, Dyrektor Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie.