Utworzenie tymczasowego oddziału przejściowego w Szpitalu

Kategoria Wydarzenia

Dzień dobry.

ℹ️ Od 11 IV 2020 r. (sobota), zgodnie z nowymi wytycznymi dot.
przeciwdziałania epidemii wirusa SARS-CoV-2, w jaworznickim Szpitalu został utworzony tzw. oddział przejściowy.

🔹 Odział przygotowano z myślą o pacjentach, u których podejrzewa się chorobę COVID 19 i którzy wymagają obserwacji w warunkach szpitalnych.

🔹 Pacjent będzie hospitalizowany do momentu otrzymania wyniku testu pozytywnego na obecność koronawirusa, czyli: jeśli fakt zarażenia się wirusem zostanie potwierdzony, to wtedy pacjent opuści oddział i zostanie niezwłocznie przetransportowany do innego szpitala – takiego, który dysponuje odziałem zakaźnym.

🔹 Personel medyczny został w pełni przygotowany i zabezpieczony do pracy na nowym oddziale, w którym wydzielono 4 miejsca spełniające warunki właściwej izolacji dla osób z podejrzeniem COVID 19.

ℹ️ Wczoraj (14 IV), po godzinie 22.00 przyjęto pierwszego pacjenta, który oczekuje na wynik badania.