Informacja w sprawie porodów rodzinnych

Kategoria Wydarzenia

W odpowiedzi na pytania w sprawie porodów rodzinnych w SP ZOZ Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie podczas epidemii wirusa SARS-Cov-2, Dyrekcja jednostki informuję, iż poród z udziałem osoby towarzyszącej nie jest możliwy.

Konsultanci Krajowi w „Aktualizacji zaleceń Konsultanta Krajowego w dziedzinie Położnictwa i Ginekologii oraz Konsultanta Krajowego w dziedzinie Perinatologii” na dzień 30.04.2020 nadal nie zalecają łagodzenia ograniczeń dotyczących opieki w zakresie położnictwa i ginekologii, w tym porodów rodzinnych. Ponadto Oddział nie posiada w chwili obecnej pojedynczej, indywidualnej sali porodowej wyposażonej w węzeł sanitarny, który jest wymagany zgodnie z przytoczonym dokumentem.

Jednoosobowa sala porodowa znajdująca się w Trakcie Porodowym została dostosowana do potrzeb aktualnej sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-Cov-2 dla pacjentki podejrzanej lub u której stwierdzono zakażenie COVID19.