Współpraca z Fundacją „Dr Clown”

Kategoria Wydarzenia

DrClownLogo

Gelotologia to prawidłowe określenie terapii śmiechem (greckie „gelos” znaczy śmiać się). Na całym świecie terapia ta zyskuje coraz większą popularność w służbie zdrowia. W Polsce program terapii śmiechem i zabawą od 12.07.1999roku /oficjalna data rejestracji/ prowadzi z powodzeniem Fundacja „Dr Clown”. Kolorowi clowni – terapeuci pracują w polskich szpitalach dziecięcych, placówkach specjalnych, domach pomocy społecznej, świetlicach socjo-terapeutycznych, domach dziecka i wszędzie tam, gdzie przebywają chore lub niepełnosprawne dzieci. Realizowany przez nich program terapii śmiechem i zabawą jest bardzo dobrze oceniany i przyjmowany przez dzieci, rodziców, pracowników szpitali i innych placówek. Stale powiększa się liczba Oddziałów Fundacji działających w różnych miastach naszego kraju, a kilkuset wolontariuszy dociera do ponad 50 szpitali i 30 placówek specjalnych w Polsce, a od 23 maja 2018 także w naszym Szpitalu  na oddziałach – chirurgii dziecięcej i pediatrii.