Zakup sprzętu medycznego dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w SP ZOZ Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie.

Kategoria Wydarzenia

W dniu 01.10.2018 r. w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie odbyło się uroczyste przekazanie środków finansowych na zakup sprzętu medycznego dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w SP ZOZ Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie
w ramach działania 9.1 Infrastruktura ratownictwa medycznego oś priorytetowa IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.

Czek na kwotę 187 tys. zł z przeznaczeniem na zakup aparatu USG oraz kardiomonitora wręczył Dyrektorowi Szpitala Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Maciej Miłkowski, po czym nastąpiło uroczyste podpisanie umowy. Pan Minister przybył w towarzystwie Dyrektora ŚOW NFZ Jerzego Szafranowicza. W uroczystości wziął udział m.in. Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek, Poseł RP Dariusz Starzycki oraz Prezydent Miasta Paweł Silbert wraz z Zastępcą Panią Moniką Bryl.

Celem bezpośrednim projektu jest poprawa infrastruktury sprzętowej Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, co przełoży się na poprawę bezpieczeństwa zdrowotnego społeczeństwa w przypadku zagrożenia życia i zdrowia.